Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
февруари
февруари
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
  • Култура
    00:00
    2017-03-14

    Литература

    17:30 Вълча Богородица от Любов Кронева (Библиотека Зора, Сливен)

    Спектакли

    19:00 Хамлет (Народен театър)

    19:00 Парижката Света Богородица (Театър София)

    19:30 Пробен Срок (Театър 199)

    19:00 Йерма (Театър българска армия)

    19:00 На живо от оня свят (Театър “Сълза и смях”)

    19:00 Отблизо (Театър Възраждане)

    19:00 Красиви тела (Младежки театър)

  • Традиции
    00:00
    2017-03-14

    Обичаи

    Прогонване на змията или зимата (с. Грохотно, Смолян)

    Стара Марта (гр. Златоград, Смолян)

15
  • Култура
    00:00
    2017-03-15

    Литература

    18:00 „Медии“ от Емил Кръстев (Перото)

    Спектакли

    19:00 Олд Сейбрук и последният страстен любовник (Театър София)

    19:00 Полет над кукувиче гнездо (Народен Театър)

    19:30 Одисей пътува за Итака (Сатиричен Театър)

    19:30 Вересии (Театър 199)

    19:00 Тайната вечеря на Дякона Левски (Театър българска армия)

    19:00 Черното пиле (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Балкански синдром (Малък градски театър)

    19:00  Записки на един луд (Театър Възраждане)

    19:00 Еквус (Младежки театър)

     

16
  • Култура
    00:00
    2017-03-16

    Литература

    18:00 „Литературен вестник“ – представяне на ирландски брой (Перото)

    Спектакли

    19.00 Анна Каренина (Театър София)

    19:00 Идеалният мъж (Народен театър)

    19:30 Вечеря за тъпаци (Сатиричен театър)

    19:30 Дневникът на един луд (Театър 199)

    19.00 В полите на Витоша (ТБА)

    19:00 Аз досадникът (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Приятелки мои (МГТ)

    19:00 Летище (Младежки театър)

17
  • Култура
    00:00
    2017-03-17

    Концерти

    20:00 Концерт на Цеца Величкович (Арена Армеец)

    Спектакли

    19.00 Тирамису (Театър София)

    19:00 Животът е прекрасен (Народен театър)

    19:30 Столетие мое (Сатиричен театър)

    19:30 Симулатор за чифтосване (Театър 199)

    19.00 Тартюф (ТБА)

    19:00 Едно на лице – две наопаки (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Болница накрай света (МГТ)

    19:00 Идиотите (Театър Възраждане)

    19:00 Някои го предпочитат… (Младежки театър)

18
  • Култура
    00:00
    2017-03-18

    Литература

    19:00 Литературен вестник – представяне на франкофноски брой (Перото)

    Спектакли

    19:00 Цимбелин (Театър София)

    19:00 Сако от велур (Народен театър)

    19:30 На другата сутрин (Сатиричен театър)

    19:30 Времето е спряло (Театър 199)

    19:00 Бихте ли слезли от жена ми (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Бел Ами (МГТ)

    19:00 Човек от земята с Христо Шопов (Театър Възраждане)

    19:00 Иванов (Младежки театър)

  • Традиции
    00:00
    2017-03-18

    Празници

    Мартенски културни празници „Кюстендилска пролет“ (гр. Кюстендил)

    Фестивали

    Национален фестивал „Пролетно хоро“ (гр.Велинград)

    Фестивал за български хора и танци „Хайдушка софра“ (гр. Хасково)

19
  • Култура
    00:00
    2017-03-19

    Концерти

    20:00 Необикновената история на Вивалди – 3D (Арена Армеец)

    Спектакли

    19:00 Оркестър Титаник (Театър София)

    19:00 Хъшове (Народен театър)

    19:30 Рейс (Сатиричен театър)

    19:30 Театър, любов моя! (Театър 199)

    19:00 Малко комедия (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Ритъм енд блус 2 (МГТ)

  • Традиции
    00:00
    2017-03-19

    Празници

    Мартенски културни празници „Кюстендилска пролет“ (гр. Кюстендил)

    Фестивали

    Фестивал за български хора и танци „Хайдушка софра“ (гр. Хасково)

20
  • Култура
    00:00
    2017-03-20

    Спектакли

    19:00 Майка (Театър София)

    19:00 Мнимият болен (Народен театър)

    19:30 Опечалена фамилия (Сатиричен театър)

    19:30 Син портокал (Театър 199)

    19:00 Когато котката я няма (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Жулиета (Младежки театър)

21
  • Култура
    00:00
    2017-03-21

    Литература

    19:00 Сборник с разкази „Предателства“ от Йосип Новакович (Перото)

    Спектакли

    19:00 Вампир (Театър София)

    19:00 На ръба (50 пъти на сцена) (Народен театър)

    19:30 Вечерен акт (Театър 199)

    19.00 Отело (ТБА)

    19:00 Маршрутка (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Шведска защита (МГТ)

    19:00 Къщата на гнева (Театър Възраждане)

    19:00 Семеен албум (Младежки театър)

  • Традиции
    00:00
    2017-03-21

    Обичаи

    Невруз (с. Жичево, община Сатовча)

    Пролетно равноденствие Невруз (с. Брадвари, община Силистра)

22
  • Култура
    00:00
    2017-03-22

    Литература

    19:00 Продължаваме напред от Владислав Христов (Перото)

    Спектакли

    19:00 Ревизор (Народен театър)

    19:30 Не всеки крадец е мошеник (Сатиричен театър)

    19:30 Разбиване (Театър 199)

    19:00 Вражалец (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Ритъм енд блус 1 (МГТ)

    19:00 Всичко на масата (Театър Възраждане)

    19:00 Часът на вълците (Младежки театър)

  • Традиции
    00:00
    2017-03-22

    Фестивали

    Фестивал на популярното изкуство „Елховски звездопад“ (гр. Елхово, община Елхово)

    Събори

    Събор на „Св. 40 Мъченици“ (с. Каменно поле, община Роман)

    Събор на „Св. 40 Мъченици“  (с. Сталево, община Димитровград)

    Празници

    Светии или празник на младата булка (гр. Дряново, Община Дряново)

    Празник на водата (гр. Меричлери, община Димитровград)

    Ден на овощаря (гр. Априлци, община Априлци)

    Празник на град Велико Търново (гр. Велико Търново, община Велико Търново)

    Празник на община Угърчин (гр. Угърчин, община Угърчин)

     

23
  • Култура
    00:00
    2017-03-23

    Литература

    19:00 Изпята поезия – гост Георги Константинов (Перото)

    Концерти

    20:00 Шоуто на „Говорещия с кучета“ Цезар Милан (Арена Армеец)

    Спектакли

    19:30 Психо (Сатиричен театър)

    19:30 Рибарят и неговата душа (Театър 199)

    19.00 Саломе (ТБА)

    19:00 Жена ми се казва Борис (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Кухнята (Младежки театър)

24
  • Култура
    00:00
    2017-03-24

    Литература

    18:00 Артисти със сребро в косите – Съюз на артистите в България (Перото)

    Спектакли

    19:30 Bella Donna (Сатиричен театър)

    19:30 Червено (Театър 199)

    19.00 Саломе (ТБА)

    19:00 Грамофонът (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Ромул Велики (МГТ)

25
  • Култура
    00:00
    2017-03-25

    Спектакли

    19:00 Едноокият цар (Театър София)

    19:30 Името (Сатиричен театър)

    19:30 Съдебна грешка (Театър 199)

    19.00 Колко е важно да бъдеш сериозен (ТБА)

    19:00 Жена ми се казва Борис (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Ромул Велики (МГТ)

    19:00 Вуйчо Ваньо (Театър Възраждане)

  • Традиции
    00:00
    2017-03-25

    Фестивали

    Национален фолклорен фестивал на маскарадните и кукерските игри (с. Попинци, община Панагюрище)

    Традиционен фестивал на кукерите (с. Калипетрово, община Силистра)

    Празници

    Празник на фъстъка (гр. Садово, община Садово)

    Пленум на заврените зетьове (с. Черниче, община Симитли)

    Фолклорно надиграване „Букет от ритми“ (гр. Павликени, община Павликени)

    Празник на гр. Елхово (гр. Елхово, община Елхово)

26
  • Култура
    00:00
    2017-03-26

    Спектакли

    19:00 Хеда Баглер (Театър София)

    19:30 Лъжци по неволя (Сатиричен театър)

    19:30 Сарабанда (Театър 199)

    19.00 Мюзикъл „Рок завинаги“ (ТБА)

    19:00 Мъжът на жена ми (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Човекоядката (МГТ)

    19:00 Квартет за двама (Театър Възраждане)

  • Традиции
    00:00
    2017-03-26

    Празници

    Кукерски карнавален празник (с. Отец Паисиево, община Калояново)

    Събори

    Общински събор (с. Кирково, община Кирково)

27
  • Култура
    00:00
    2017-03-27

    Спектакли

    19:30 Duende (Театър 199)

    19.00 Възгледите на един учител за всеобщата просвета (ТБА)

    19:00 Етажна гроздова (Театър „Сълза и смях“)

28
  • Култура
    00:00
    2017-03-28

    Спектакли

    19:00 Госпожа министершата (Театър София)

    19:30 Тъгопоглъщач (Театър 199)

    19.00 Швейк (ТБА)

    19:00 Опасно за живота (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 39-те стъпала (МГТ)

    19:00 Лъч (Театър Възраждане)

    19:00 Еквус (Младежки театър)

  • Традиции
    00:00
    2017-03-28

    Събори

    Събор на село Корница (с. Корница, община Гоце Делчев)

29
  • Култура
    00:00
    2017-03-29

    Литература

    18:00 Изповеди от килията от Борислав Радославов (Перото)

    18:00 Видения в „небесния театър“ от Вели Чаушев (Сатиричен театър)

    18:30 Среща-разговор с Михаил Вешим на тема „Химия на шегата“  (Сиела-Ректорат)

    18 часа на камерната сцена в Сатиричния театър.

    Спектакли

    19:00  Скачай! (Театър София)

    19:00  Последното изкушение (Народен театър)

    19:30 Арт (Сатиричен театър)

    19:30 Брудершафт (Театър 199)

    19.00 Възгледите на един учител за всеобщата просвета (ТБА)

    19:00 Дим от незагасена цигара (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Недоразбраната цивилизация / или загадката на пирамидите (МГТ)

    19:00 Иванов (Младежки театър)

30
  • Култура
    00:00
    2017-03-30

    Литература

    18:00 Еко – представяне на CD (Перото)

    19:00 Неща, които падат от небето от Селя Ахава  (Сиела-Ректорат)

    Спектакли

    19:00 Олд Сейбрук и последният страстен любовник (Театър София)

    19:00 Последното изкушение – премиера (Народен театър)

    19:30 Зорба Гръкът (Сатиричен театър)

    19:30 Чинечита (Театър 199)

    19.00 Саломе (ТБА)

    19:00 Горката Франция (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Човекът, който искаше (МГТ)

     

31
  • Култура
    00:00
    2017-03-31

    Литература

    18:30 13 места по света, които трябва да видите преди да умрете от Венелина Сапунджиева (Перото)

    Спектакли

    19:00 Анна Каренина (Театър София)

    19:00 Хъшове (Народен театър)

    19:30 Дуети (Театър 199)

    19.00 Да разлаем кучетата (ТБА)

    19:00 Мъже под чехъл (Театър „Сълза и смях“)

    19:00 Болница накрай света (МГТ)

    19:00 Очи сини, коси черни (Театър Възраждане)

    19:00 Някои го предпочитат… (Младежки театър)

април
април

 

Театър София
бул. Янко Сакъзов 23А, София 1504
Билетна каса 02/944 24 85

Народен театър „Иван Вазов“
ул. Дякон Игнатий 5, София 1000
Билетна каса 02/ 8119 227, 8119 259

Сатиричен театър “Алеко Константинов”
ул. Стефан Караджа 26, София 1000
Билетна каса 02 989 46 78

Театър 199
ул. Славянска 8, СОФИЯ 1000
Билетна каса 02 9878533

Театър “Българска Армия” (ТБА)
ул. Г. С. Раковски 98, София 1000
Билетна каса 02 987 23 03

Театър „Сълза и смях“
ул. Г. С. Раковски 127, София 1000
Билетна каса 02 987 58 95

Малък градски театър “Зад канала” (МГТ)
бул. Мадрид 1, София 1504
Билетна каса 02 944 24 48

Театър “Възраждане”
пл. Славейков 4, София 1000
Билетна каса 02 987 24 31

Младежки театър “Николай Бинев”
бул. Княз Александър Дондуков 8-10, София 1000
Билетна каса 02 988 17 53

Литературен клуб „Перото“
Национален дворец на културата
Тел. +359 2 916 6411

Книжарница Сиела-Ректорат
Софийски университет
София, бул. „Цар Освободител“ № 22 
Тел. 02 930 83 55